М'які іграшки для малюка. Як вибрати

Ваш малюк ще не вміє спілкуватися з однолітками, зате він встиг подружитися з пухнастими друзями - м'якими іграшками. Чому вони так приваблюють дітей? Чому з величезної маси малюки, як правило, вибирають одну тваринку?

ПЕРШІ ДРУЗІ.М'які іграшки - ніжні і ласкаві, одухотворені істоти, вони завжди дарують тепло. Такими їх бачать діти. Приємно доторкнутися до них щокою, погладити, вкласти спати поряд з собою. З перших днів життя дітям необхідна ця м'якість. Її можна отримати, в першу чергу, приклавшись до маминих грудей. Плюшевий ведмедик, звичайно, маму не замінить, але йому можна довіритися. Для піврічного малюка іграшка, як і мама, стає його продовженням. Тому важливо, щоб вона була м'якою, ніжною, як мамині руки. Іграшка, зроблена з душею, завжди передає характер та емоційний стан образу. Діти помічають найменші деталі і відразу можуть вгадати настрій свого улюбленця. На думку психологів, малюки найчастіше симпатизують ведмедів і зайців. В казках і мультфільмах, ці образи завжди смішні, добрі, надійні або беззахисні. Малюки вибирають ті іграшки, які навіть зовні на них схожі. Звичайно, цей вибір неусвідомлений, зате багато про що може розповісти дорослим. У міру дорослішання дитина буде все частіше звертатися до тих м'яким іграшкам, які відображають риси його характеру.

ВЕЛИКА М'ЯКА ІГРАШКА. Будьте готові до того, що велика м'яка іграшка може привести не тільки малюка в захват, але і сильно налякати. Адже вона може виявитися у кілька разів більше самого дитини. Якщо ви вирішили здивувати малюка гігантським ведмедиком або тигром, покажіть іграшку спочатку здалеку: «А хто до нас прийшов?» Дитина дасть зрозуміти, якщо його щось насторожує. Дайте йому час, щоб звикнути, спілкуйтеся з іграшкою в присутності дитини, показуйте, де у мишка ніс, вуха, лапи.

ШИЄМО САМІ.Нерідко самими улюбленими стають іграшки, пошиті маминими або бабусиними руками. Якщо мама - рукодільниця, поставить перед собою мету, та ще знайде час, у неї вийде справжній шедевр. Як зробити найпростішу м'яку іграшку?

❀ Знайдіть спосіб, зробіть впізнаваними контури, уникайте складних деталей.

❀ Знайти героя вам допоможуть книжки-розмальовки. Ви можете взяти ідею і трошки її спростити. Лекала також можна підглянути в Інтернеті. Можливо, що на створення іграшки вас надихне ваш малюк. Напевно у нього вже є улюблені образи тварин.

❀ Спочатку намалюйте контур на папері, потім перемалюють його на картон, виріжте з нього лекало, потім переведіть його на тканину.

❀ Викрійка повинна бути простою і складатися з двох деталей, які зшиваються разом.

❀ Можна зшивати виріб з виворітного і з лицьової сторін. Для лицьового боку використовуйте щільні кольорові нитки в якості декорації. Можна нашивати кольорові клаптики з боків, щоб зробити іграшку строкатою і привабливою.

❀ Використовуйте яскраву різнокольорову тканину (трикотаж, хутро, оксамит, хутро). В якості наповнювача візьміть вату, дрібні м'які клаптики. Можна наповнити іграшку пшоном, тоді вона вийде «музичної». © Очі зробіть за допомогою гудзиків або бусинок.

ЗАХОДИ БЕЗПЕКИ. Не купуйте дешевих м'яких іграшок, що не мають сертифіката якості. Тканини, наповнювачі та барвники можуть стати причиною алергічних реакцій у дитини. Слідкуйте також за чистотою м'яких іграшок, які стають відмінними пилозбірника. Алергія на пил є одним з найпоширеніших видів алергії. Зберігайте іграшки в закритому місці, періть їх приблизно раз в місяць дитячим пральним порошком і добре просушуйте. Зверніть увагу на відсутність дрібних деталей на м'якій іграшці, яку малюк бере не тільки руки, але і в рот. Зазвичай виробник вказує, для якого віку призначена іграшка.

Для гри з дитиною можна використовувати те, що під рукою.

Багато мам можуть поділитися власним досвідом, якщо мова йде про саморобні іграшки для малюків.

ГРОМИХАЛКА.Вам потрібно знайти порожню банку з щільного картону (наприклад, з-під чаю). Обклейте її кольоровим папером. Проробіть в банку дві дірки і протягніть через них шнурок. Кінці шнурка можна залишити вільними або зв'язати, а можна прив'язати до них кільця від пірамідки. Вийде ще одна іграшка. Всередину банки кладемо пару каштанів (волоські горіхи, квасоля або горох), закриваємо банку кришкою - іграшка готова!

ЧАРІВНА СКРИНЬКА.Візьміть звичайну коробку з-під взуття, обклейте її папером, прикрасити стрічками, одним словом, зробіть її «чарівної». У кришці зробіть отвір (туди повинна пройти дитяча рука з невеликим предметом). Покладіть всередину «чарівної скриньки» всяку всячину: дрібні іграшки, намисто, ложки, матрьошки, маленькі коробочки. І не забудьте приклеїти кришку, щоб дитина не зміг її зняти. Потім запропонуйте малюку витягти що-небудь із скриньки. Зробіть цю коробку предметом величезного інтересу, не показуйте її кожен день, міняйте скарби.

ГРА З КРИШКАМИ. Вам потрібно знайти кілька різних за розміром баночок з кришками. Запропонуйте дитині відкрити всі кришки, змішати їх, а потім правильно підібрати кришки до банків. Якщо кришки закручуються, вашому вундеркінд доведеться міркувати, що крутити: банку або кришку. Підкажіть йому, як вчинити, якщо ця задача здасться йому складною.

Експерименти з м'якими іграшками

Якщо ваш малюк кидає м'які іграшки на підлогу, пробує відкусити зайцю ніс або подивитися, що заховано всередині у плюшевого ведмедика, змиріться. В цих діях немає проявів агресії. Це всього лише спроба перевірити на власному досвіді.

Кiлькiсть переглядiв: 417

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.