/Files/images/article2652.jpg

Ігри з фарбами

Дитяча образотворча творчість нерідко вражає дорослих своєю безпосередністю, оригінальністю, буйством фантазії.

/Files/images/11-6.jpg

Пропонуємо вам, батьки, і вашим дітям за допомогою ігор-занять, освоїти нетрадиційні техніки для передачі зображення. Завдання такого роду допоможуть Вашій дитині більше дізнатися про фарби, запам'ятати назви кольорів та їх відтінків, навчать вільного володіння пензлем. Дитина дізнається про теплих і холодних тонах, про те, як колір впливає на настрій людини.

Ігри з фарбами, водою і папером розвивають просторову уяву та неординарне мислення. Виховують потребу шукати, думати, приймати самостійне рішення. А такі риси характеру необхідні підростаючій людині і зараз, і в майбутньому, ким би він не став, художником, будівельником, педагогом, фізиком, математиком.

Малювати фарбами легше і цікавіше, ніж олівцями або фломастерами. Малюнок яскравіше, та й рука не втомлюється. Так дітям можна запропонувати зовсім несподіване рішення: будемо малювати фарбами за допомогою пальців. Давайте палець обмакнем у фарбу! І ми малюємо без пензлика! Теми можна запропонувати такі: «Грона горобини», «Ягоди», «Чарівні хмари» і ін

/Files/images/11-2.jpg

Малюючи з дітьми з обмеженими можливостями, батьки можуть використовувати цей прийом для передачі зображення. Він не вимагає дуже точного виконання. Пропонуємо такі теми: «Розсипалися намисто», «Тканина для плаття мамі», «Заготовки на зиму» і т.д.

Одна з найпростіших і цікавих технік, якій можна зайнятися з дітьми, вважаютьмонотипію. На гладкій поверхні пластмасової дошки створюють малюнок будь-якою фарбою. Зверху накладається аркуш паперу і притискають до поверхні дошки. Виходить відбиток у дзеркальному відображенні. Звідси назва - тільки один відбиток. Теми такі: «Квіти у вазі», «Сніжні узори», «У царстві Снігової Королеви», «Підводне царство», «Квітучий луг». Такі завдання розвивають у дітей уяву, фантазію, творчість, почуття кольору, використовують потрібну для певного малюнка гаму фарб.

/Files/images/11-3.jpg

Ще одна весела гра з папером і фарбами. І знову з допомогою техніки монотипії. Яскраві плями фарби наносять на одну половину аркуша, притиснемо до неї другу половину, ретельно розгладимо в різні сторони і розгорнемо. Що вийшло? Та ми ж просто подорожуємо по країні Двуляндії. Незвичайна країна. У ній нічого не буває по одному. Наприклад, відбиваються хмари в осінніх калюжах дощу. Дуже цікаві теми для дітей: «Я і мій портрет», «Місто на річці». Намалюємо місто, зігнемо папір по горизонталі - місто відбилося у воді. За допомогою цієї техніки можна дітям пояснити закони симетрії. Малюючи з дітьми, можна змусити ворушити крильцями бабок та метеликів, розквітнути квітам, перетворити в пухнасту кульку кульбабу. Важливо, щоб дитина відчувала від занять радість творчості і задоволення.

Таких ігор-занять можна придумати велику кількість. Головне, щоб була фантазія і кмітливість. Можна використовувати інші техніки малювання:відтісування різних предметів, рослин, малювання по сирій папері, кляксография.

/Files/images/11-4.jpg

Прийом «відтісування рослин» можна використовувати в осінній період. Спочатку потрібно заготовити листя дерев різної форми і кольору. Наносимо фарбу на лист дерева, перевертаємо, прикладаємо до аркуша паперу і притискаємо. Вийшов відбиток осіннього листа.

/Files/images/11-5.jpg

Нетрадиційні техніки малювання допомагають дітям відчути себе вільними, творчими особистостями, побачити і передати на папері те, що звичайними способами робити набагато важче. Малюючи, дитина відображає і впорядковує свої знання про світ.

Кiлькiсть переглядiв: 1563

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.