Матеріально-технічна та навчально-методична база
Загальний стан території, приміщень (крім харчоблоку), їх відповідність санітарно-гігієнічним нормам Білопільський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) «Зірочка» розташований у центрі міста Білопілля на вулиці з обмеженим транспортним рухом. Загальна територія закладу складає 1,14 га. Заклад побудований за типовим проектом у 1964 та добудований у1980 році. Будівля розрахована на 12 вікових груп, проте одне групове приміщенні було переобладнано під фізкультурну залу, екологічну кімнату, методичний кабінет та 2 кабінети вчителів-логопедів і інструктора з фізкультури. Також у закладі облаштовано музичну залу, робочий кабінет практичного психолога. Є службові приміщення бухгалтерії, діловода, завідувача господарством, каштеляна. Групові приміщення мають всі необхідні кімнати – ігрову, спальню, туалет-вмивальня, роздягальня тощо. У приміщенні закладу передбачено приміщення для прання і ремонту спецодягу працівників і дитячої білизни. У 2015р. було побудовано котельню на твердому паливі, яку облаштовано відповідно до технічних та протипожежних вимог.
Забезпечення спортивного та музичного залів, групових приміщень обладнанням відповідно до Типового переліку Облаштування групових кімнат, музичної та фізкультурної зали здійснюється відповідно навчально-методичних вимог за рахунок благодійної допомоги батьків. Забезпеченість обладнанням складає 85%.
Естетичне оформлення приміщень та упорядкованість надвірних споруд, території В оформленні приміщення переважають національні та дитячі мотиви. У ігрових кімнатах облаштовано різні тематичні осередки: ігровий, навчальний, національно-патріотичний, куточок природи, настільно-друкованих або сенсорних ігор, образотворчої та музично-театральної діяльності тощо. Кожна група оформила свій тематичний міні-музей. Музична зала має декілька яскравих завісів, які оформлюються відповідно сезону та тематичних свят. В оформленні зали широко використовуються повітряні кульки та предмети, виготовлені власноруч педагогами закладу. У коридорах закладу влаштовані мобільні виставки кращих дитячих робіт, розташовані фотографії із життя вихованців. Перед музичною залою створений куточок державної символіки, куточок про батьків-учасників АТО. На території навчального закладу розбиті квітники різного розміру і тематикою. На вході до закладу облаштовано тематичну клумбу із національною символікою (державний прапор). Нещодавно створена національна клумба, на якій розміщено декілька арт-об’єктів (макети української хати, колодязя, тину). Створена картинка українського подвір’я із висадженими рослинами-символами української культури (мальви, калина, гарбуз тощо) знайомлять дітей із їхньою спадщиною, виховують любов і повагу до рідного народу. Також на території закладу облаштовано штучну водойму та альпійську гірку, біля яких розташовано галявину для споглядання об’єктів живої природи. З метою організації дитячої праці у природі розбито ділянки дитячого городу та клумби з лікарськими рослинами, сад з молодими деревами і куточок лісу. Дитячі ігрові майданчики розмежовуються квітковими рабатками. Для організації рухової діяльності дітей облаштовано 2 фізкультурних майданчики: з фізкультурним обладнанням і міні футбольне поле.
Забезпечення навчально-наочними посібниками та іграшками (далі - НПІ) відповідно до Типового переліку Відповідно до Типового переліку дошкільний заклад укомплектований іграшками та ігровими посібниками на 84%. Майже на 100% укомплектовані такими іграшками, як ляльки, фігури тварин і людей, предмети лялькового вжитку, транспорт, техніка, споруди, іграшки з піском, водою, снігом, настільні ігри, сенсорні іграшки, будівельно-конструктивні ігри та театральні іграшки. Недостатньо, всього на 40%, забезпечено іграшками оптичними та спортивно-моторними.
Забезпечення технічними засобами навчання Для осучаснення навчально-виховного процесу у закладі використовується музичний центр, синтезатор, телевізор, 2 магнітофони тощо.
Створення умов (відповідно до потреб) для ранньої корекційної та лікувально-відновлювальної роботи для дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку У дошкільному навчальному закладі функціонують 2 спеціальні (логопедичні) групи для дітей із відхиленням у мовленнєвому розвитку. Наповнюваність логопедичних груп складає 28 чоловік, що відповідає вимогам граничного наповнення спеціальних груп. Навчальний процес забезпечують 2 вчителі-логопеди, які тісно співпрацюють із вихователями груп та батьками дітей. Двічі на рік у вересні та у травні логопеди обстежують всіх вихованців на рівень володіння мовленнєвими навичками та дають рекомендації щодо потреби корекційної роботи з ними. Остаточне рішення виносить виїзна обласна психолого-медико-педагогічна комісія.
Наявність медичного кабінету (відповідного обладнання). Ведення документації з питань медичного обслуговування дітей відповідно до нормативно-правових документів У дошкільному навчальному закладі об лаштований медичний кабінет, який має робочу кімнату, маніпуляційну-ізолятор, окремий санвузол та окремий вихід із будівлі із зручним під’їздом для швидкої невідкладної допомоги. Кабінет розташований на першому поверсі у доступному для всіх місці будівлі. Має необхідні меблі та обладнання, яке дозволяє оглянути дитину та надати необхідну допомогу, або провести щеплення. Медичними засобами забезпечений на 96%. У разі необхідності оновлюється аптечка невідкладної допомоги Документація з питань медичного обслуговування ведеться систематично за встановленою формою та згідно інструкції з діловодства у дошкільному закладі.
Відповідність стану харчоблоку та допоміжних приміщень санітарно-гігієнічним нормам Харчоблок розташований на першому поверсі приміщення у спеціально збудованих кімнатах. Має всі необхідні приміщення: комору для зберігання і отримання продуктів харчування, комору для зберігання добового запасу продуктів, м’ясний, рибний, мучний цех, цех готової продукції, цех видачі готової їжі, цех для миття посуду та овочів. Щодня проводиться прибирання приміщень, щотижня – генеральне прибирання із застосуванням дезінфекційних засобів. Обладнання: 6 холодильників, електросковорода, 2 електром’ясорубки, котел варочний на 200 л, 2 котла варочних на 60 л, духова шафа, 2 електроплити на 4 та 6 конфорок, електроовочерізка, 3 вагів, бойлер. Харчоблок забезпечений холодною і гарячою проточною водою.

Розвиток матеріально-технічної бази з 2009 року

Придбано:

- пральня – 5 пральних машин;

- медкабінет – холодильник;

- харчоблок – 1 електроплита 6комф.;

1 овочерізка;

1 холодильник;

1 жарочна шафа;

1 котел 60 л;

2020р. - додаткові двері-сітки та 9 сіток на вікна (4540,00 грн);

- дитячі та службові меблі :

2013р. – 22250,00грн;

2014р. – 25195,00 грн;

2015р. – 37150,00 грн;

2016р. – 28110,00 грн;

2017 – 31660,00 грн.

2019р. - 14500,00 грн.

2020р. - 68400,00 грн.

- м'який інвентар:

2020р. - 19395,00 грн.

- технічне обладнання:

2017 - інтерактивна дошка, екран, проектор (33568,50 грн);

2019р. - підсилювальна звукова система з 2 стаціонарними колонками (12190,00 грн).

Встановлено:

- 13 бойлерів для гарячої води (11 дошк. групи, 1 пральня, 1 харчоблок);

- 19 міжкімнатних дверей;

- 21 металопластикових вікна;

- 3 металопластикових вхідних дверей (2017р.).

- 1 тіньовий навіс (15000,00 грн, 2019р.)

Замінено, відремонтовано:

- пральня – сушильна система;

- 85% водогінних та каналізаційних труб;

- 11 одиниць сантехніки( умивальники, унітази);

- водогінна система у 5 дошкільних групах старого приміщення (було відсутнє).

Побудовано у 2015р. твердопаливну котельню (1031420,07 грн).

Проведено капітальні ремонти:

- 2015р. - під’їзної дороги до котельні (41453 ,15 грн);

реконструкція навісу для твердого палива (41999,63 грн);

- 2015-2016рр. – погріба (овочесховища) (51788,16 грн);

- 2016р. – системи опалення старого приміщення (148132,91грн).

- 2019р. - встановлено 102 вікна (пластикові склопакети),19 вхідних дверей.

Комп’ютерна забезпеченість:

7 комп’ютерів, 1 ноутбук;

2 підключення до Інтернету (керівник, бухгалтерія); мережевий та Wi-Fi доступ (вихователь-методист). 2 ZOOM-підключення із відеоз'вязком (завідувач, вихователь-методист);

1 кольоровий принтер;

5 чорно-білих принтерів.

1 інтерактивна дошка (методичний кабінет), 1 екран (музична зала), 1 проектор.

Кiлькiсть переглядiв: 353

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.