Флорбол - територія здоров'я

/Files/images/fzkultura/20190201_105118.jpg

Відомо всім, що здоров’я – найбільша цінність людини, а здоров’я дітей –основне джерело щастя та радості батьків, вихователів та й усього суспільства вцілому.

У дошкільному дитинстві закладаються основи здоров'я, виховуються основні риси особистості людини. Сім'я, дошкільні заклади мають створити сприятливі умови для оптимального фізичного розвитку дитини, отримання знань про людський організм, опанування санітарно-гігієнічних навичок..Фізичне здоров'я є головною умовою гармонійного розвитку особистості дитини. У період дошкільного дитинства закладається фундамент здоров'я, формуються життєво необхідні рухові навички, вміння, розвиваються важливі фізичні якості, що свідчить про необхідність правильного фізичного виховання, яке має сприяти оздоровленню і повноцінному розвитку дитини.

Спортивні ігри є одним із важливих засобів фізичного виховання дітей дошкільного віку. Вони сприяють формуванню та вдосконаленню життєво необхідних рухів, всебічному фізичному розвитку та зміцненню здоров'я дитини, вихованню позитивних моральних і вольових якостей. Основними завданнями в роботі з дітьми щодо використання ігор спортивного характеру є розвиток особистості дитини, оздоровлення її організму, розвиток рухів, рухових здібностей і фізичних якостей, створення емоційного настрою, виховання інтересу до різних видів фізичних вправ.

Спортивні ігри задовольняють потребу ростучого організму дитини в русі, сприяють збагаченню її рухового досвіду. За допомогою ігор у дошкільнят закріплюються та вдосконалюються різноманітні вміння і навички з основних рухів (ходьби, бігу, стрибків, рівноваги та ін.). Швидка зміна обставин під час гри привчає дитину користуватися своїми рухами відповідно до тієї або іншої ситуації. Все це впливає на вдосконалення рухових навичок. Спортивні ігри на свіжому повітрі позитивно впливають на судинну систему та дихання. Завдяки постійній зміні напруження та розслаблення ігри мають також характер активного відпочинку.У процесі спортивної гри діти вчаться спритності та винахідливості, реакції та координації рухів.

Відповідно до запитів сучасного суспільства постає потреба у інноваційних підходах щодо використання спортивних ігор. Флорбол є одним з ефективних засобів реалізації ідей виховання гармонійно розвиненої особистості дитини.

Флорбол – наймолодший з видів хокею, що зародився в середині 70 – х років у Швеції. Його придумали як допоміжний засіб для тренувань хокеїстів за відсутності льоду в міжсезоння. Сьогодні цей родич хокею підкорив практично всі країни Європи і приваблює дедалі більше прихильників здорового способу життя в усьому світі. Ця гра доступна всім (дошкільникам, школярам, дорослим). Мета гри: забити м’яч у ворота суперників, перешкоджаючи останнім опанувати воротами своєї команди.

Нетрадиційний, але доступний і цікавий вид спорту – флорбол впроваджує у практику роботи з фізичного виховання дошкільників інструктор з фізкультури Опанасенко Т.Р. Педагог практикує елементи спортивної гри флорбол під час проведення різних форм роботи: ранкової гімнастики, фізкультурних занять, спортивних свят та розваг, піших переходів.

Флорбол(floorball) - ця назва, присвоєна грі Міжнародною федерацією флорболу 12 квітня 1986 року в шведському місті Хускварна. До цього часу флорбол мав багато найменувань: в Швеції - innebandy (іннебанді), в Фінляндії - salibandy (салібанді), в США и Канаді – floorhockey (флорхокей) - а в деяких європейських країнах - unihockey (юніхокей).

Однак всі ці слова називають одне - різновид хокею з м’ячем в закритому приміщенні.

Багато видів спорту мають схожість з флорболом (або він має схожість з ними). Із зимових видів найбільш близькі хокей з мячем та хокей з шайбою. З літніх ігор найбільш схожий на флорбол хокей на траві, один з найстаріших видів спортивних ігор, що прийшов до нас з Індії та Пакистану, і давно включений в програму Олімпійських ігор. Відомий й інший різновид хокею на траві - індорхокей, який проводиться в закритих приміщеннях.

Прихильники флорболу і знавці його історії не без підстави стверджують, що свої сучасні риси ця гра набула в Америці. При цьому дивним фактом є те, що своє фактичне походження флорбол в деякому сенсі веде від бейсболу!

Флорбол - командний вид спорту. Грають пластмасовим м’ячем, удари по якому наносяться ключкою. На майданчику в кожній команді присутні п’ять польових гравців і один воротар. Контролювати м’яч дозволяється тільки ключкою, що є у всіх польових гравців. Ногою дозволяється зупиняти м’яч, але не віддавати пас і не завдавати удари по воротах. Воротареві при жодних обставинах пас віддавати не можна, в тому числі і ключкою. Мета гри: забити м’яч у ворота суперника. В команду можуть входити не більше 19 гравців. Кількість замін не обмежена. У випадку необхідності воротаря можна замінити шостим польовим гравцем.

Гра проводиться на ігровому майданчику прямокутної форми розміром 40Х20 м, обмеженою бортами, що заокруглені на кутах. Гра триває 3 тайми по 20 хв., у випадку рівного рахунку суддя дає додатковий час. Якщо після додаткового часу рахунок не змінюється на користь однієї з команд, призначається серія булітів (по 5 булітів). М’яч розігрують в центрі поля два гравці з протилежних команд. Суперечні м’ячі розігрують на середній лінії поля та на уявному продовженні лицевих ліній воріт на відстані 1,5м від бортів.

На сучасному етапі розвитку суспільства, що характеризується динамікою змін, особливої значущості набувають проблеми виховання здорового і гармонійно розвиненого підростаючого покоління, якому притаманний високий рівень розумових здібностей та фізичної активності. У боротьбі з малорухливістю на допомогу приходять різноманітні засоби фізичної культури, у тому числі елементи спортивної гри у флорбол. Ігрова форма організації рухової діяльності дітей, як стимулятор емоційного насичення, формує мотивацію активної участі, забезпечує достатній рівень активності та якість виконання рухових дій. Той факт, що ігри з елементами флорболу можуть проводитись і на свіжому повітрі, подвоює, а то й потроює оздоровчий вплив на організм дитини. Усе це підкреслює вагомість та доцільність використання елементів флорболу у процесі фізичного виховання дітей старшого дошкільного віку.

Елементи спортивної гри у флорбол дають можливість дитині оволодіти різноманітними, доволі складними видами дій, виявляти самостійність, активність та творчість. Рухові дії з м’ячами, ключками сприяють розвитку в дітей окоміру, координації, ритмічності, узгодженості рухів. Заняття з використанням елементів флорболу розвивають у дітей такі фізичні якості, як спритність, швидкість, силу, оскільки дитині часто доводиться в ігровій ситуації передавати м’яч партнеру або кидати його в ціль, що розташована на певній відстані. Дітям часто доводиться швидко перебігати на інше місце ігрового майданчика, щоб встигнути заволодіти м’ячем або протидіяти оволодінню м’ячем суперником тощо. Розучування елементів спортивної гри у флорбол сприяє розвитку вміння ловити, тримати, відбивати й передавати м’ячі, а також розраховувати напрямок кидка, узгоджувати з ним силу, розвивати виразність рухів, орієнтуватися в просторі.

Такі заняття сприяють вихованню у дошкільників позитивних морально-вольових якостей, створюють сприятливі умови для виховання дружніх відносин у колективі, вчать допомагати іншим; виховують витримку, самостійність, організованість, наполегливість, ініціативність; формують інтерес та позитивне ставлення до активної фізичної діяльності, бажання досягати певних успіхів, долати перешкоди, особисті труднощі.

Флорболу притаманна особлива естетика, котра відображається у технічній підготовленості кожного гравця та їхній взаємодії в команді. Флорбол – це не тільки спортивні змагання, але і форма активного відпочинку та розваг.У нього можна грати в спортивних залах різного розміру, на траві, на піску і навіть на снігу! Флорбол також використовують як одну з форм підготовки у хокеї з шайбою, хокеї на траві, у великому і настільному тенісі та інших видах спорту.

/Files/images/fzkultura/20190123_102605.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 1153

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.