Пам’ятка «Безпека дітей під час війни»

У даний час важливо зберегти найцінніше – наших дітей, для яких дуже важливо відчувати безпеку. А безпека під час війни починається з обізнаності.
Говоримо про важливе

· Запитайте, що діти знають про ситуацію вкраїні і яквони зараз почуваються. Тема війни немає бути темою табу під час навчальних занять. Усі ми перебуваємо в єдиній реальності, дедомінує страх, смерть, відчай, тривога. Важливо, щоб діти розуміли, щонавколо люди відчувають тіж переживання.

· Коли говорите про війну і вживаєте поняття«поганий» чи«добрий», обов’язково пояснюйте дитині, чому поганий, а чому добрий.

· Спонукайте фантазувати про події вкраїні через мультфільми і відео, які дитина дивиться.

· Говоріть з дітьми про необхідність взаємодопомоги, про те, щобагато людей вУкраїні та світі підтримують нашу державу та щодня об’єднують зусилля, аби допомогти нам якнайшвидше завершити війну.

· Нагадайте дітям, якщо їм страшно, тривожно, вони завжди можуть звернутись подопомогу до дорослих.

· Зауважте, що важливо дослухатись допорад дорослих щодо поведінки офлайн, адже навколо криється багато небезпек, які можуть загрожувати життю і здоров‘ю.

· Запитайте дітей, чимають вони план дій навипадок повітряної тривоги та чи є в них особливі приготування (тривожний рюкзак, теплий одяг тощо).

Правила поведінки під час повітряної тривоги

· Рекомендуємо обговорити зі старшими дітьми потребу завантажити нателефон додаток Повітряна тривога, оскільки незавжди можна почути сигнал з вулиці.

У будівлі

· Знайти в укриття (це може бути підвальне приміщення чипаркінг для машин);

· Якщо немає спеціального укриття, потрібно спуститись на нижчі поверхи будівлі та обрати місце подалі від вікон.

У квартирі

· Якщо немає змоги спуститись в укриття, то важливо знайти місце подалі від вікон за тримальною стіною (найчастіше це біля вхідних дверей);

· Сісти на підлогу;

· Накритись ковдрою чи іншими речами з головою.

У потязі

· Нахилитись нижче рівня вікон та закрити голову руками.

На вулиці

· Зайти внайближче укриття(часто в містах є позначки« укриття» або позначки маршруту донього).

Якщо немає змоги знайти найближче укриття, то важливо

· Триматись на відстані від магазинів з вітринами;

· Лягти наземлю біля високого бордюру, бетонних блоків;

· Закрити голову руками.

· Якщо почули десь вибухи, то залишайтесь у безпечному місці.

Правила поведінки під час артобстрілів

· Коли чуєте вибухи чи стрільбу, важливо сховатись в укритті.

· Якщо випочули вибухи під час перебування на вулиці — негайно лягайте наземлю, але туди, де є заглиблення (наприклад, поміж бетонними конструкціями), або в яму, канаву.

· Небезпечно ховатись у під’їздах, арках, біля припаркованих машин.

· Затуліть долонями вуха та розтуліть рот.

Правила поведінки дитини у громадському місці

· Важливо написати на окремому папірці номер телефону когось збатьків чи рідних, хто є назв’язку, а також— прізвище та ім’я дитини. Сховайте його дитині уверхньому одязі навипадок екстреної ситуації.

· Якщо дитина має власний мобільний телефон, нехай перевіряє, чи він заряджений, коли виходить здому, тачи є достатня кількість грошей для дзвінків.

· Поставте номер когось збатьків нашвидкий набір чиекстрений дзвінок у смартфоні дитини.

· На вулицях міст, де відбуваються обстріли, можуть бути уламки від ракет чи іншої зброї — чіпати їх не можна. Також неварто заходити в закинуті будівлі чи покинуті будинки, оскільки вони можуть бути замінованими.

· Поясніть дитині, що не можна підіймати навулиці, у під’їзді, вмагазині чивбудь-якому місці замежами дому будь-що з землі: цукерки, маленькі іграшки, різнокольорові предмети, мобільні телефони, адже вних може бути вибухівка.

· Неварто брати зрук незнайомих людей будь-які предмети: цеможе бути загрозою для здоров’я тажиття.

· Якщо навулиці дитину кличе незнайома людина, варто повідомити про цебатьків чидорослих.

· Якщо дитина загубилась упевній місцевості чи у натовпі, то важливо стати набезпечну височину такликати батьків чи дорослих на ім’я та прізвище. Звичайно, якщо є власний мобільний телефон, то потрібно зателефонувати комусь з батьків, з ким були разом. Якщо немає зв’язку здорослими, то набрати 102 та пояснити, що трапилось.

· Якщо незнайома людина взяла дитину за руку і намагається кудись відвести, то важливо привернути увагу до себе інших людей, наприклад, голосним криком, що дитина незнає цюлюдину.

Безпека дітей під час війни є вожливим питанням сьогодення. Життя в сучасних реаліях є дуже складне і знання з безпеки життєдіяльності є неабияк важливим його компонентом, як для дорослих так і для дітей. Тому важливо проінформувати дітей про алгоритм під час воєнних дій, адже «Проінформована дитина — це озброєний військовий».

Бережіть себе і перемога буде за нами!

Увага! Небезпечні знахідки

/Files/images/bezpeka_/IMG-20240229-WA0006 (2).jpg

Кiлькiсть переглядiв: 11

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.